تبلیغات در گوگل چیست؟ و چرا کسب رتبه یک در گوگل باعث افزایش فروش خواهد شد؟

تبلیغات در گوگل چیست؟ و چرا کسب رتبه یک در گوگل باعث افزایش فروش خواهد شد؟

امروزه نیاز به آشنایی هرچه بیشتر در مورد موتور جستجوی گوگل و تاثیرات بکار گیری صحیح و حرفه ای آن، هر لحظه آشکار تر میگردد. کسب‌و‌کار‌ ها، شرکت‌ها، سازمان‌ها، فروشندگان  و افراد از اهمیت گوگل در رونق کسب و کار آگاهی نسبی دارند. هرچند هنوز بسیاری از افزاد هستند که سطح آگاهی آنها بسیار کم و حتی صفر می باشد. در این مقاله بطور اجمالی و بسیار گذرا به مهمترین ویژگی ها و دلایل استفاده از تبلیغات در گوگل می‌پردازیم.

همه روزه افراد و کسب و کار ها برای یافتن خدمات و محصولات مورد نیازشان از موتور جستجوی گوگل استفاده می کنند. گوگل توانسته با ارائه بهترین نتابج جستجو عنوان “بهترین موتور جستجو” در اینترنت را از آن خود نماید. عمده این نتایج به وب سایت های کسب و کار ها و یا افراد ختم می شود، و برخی دیگر نیز به سایت‌هایی مانند یوتیوب، فیس بوک و مواردی از این دست ختم خواهند شد.

از سوی دیگر نیز، تعداد کسانی که خدمات و محصولات خود را از طریق وب سایت ارائه می‌دهند روز به روز در حال افزایش می‌باشد. که امروزه بیش از ۶۰۰ میلیون وب سایت در اینترنت وجود دارد.

علاوه بر این، اولا میدانید که گوگل در هر صفحه از نتایج جستجوی خود تنها ۱۰ گزینه را نمایش می دهد. که اگر گزینه هایی که در گوگل تبلیغ انجام داده اند – که حداکثر ۷ عدد در هر صفحه خواهند بود – را به آن ۱۰ مورد اضافه اضافه نماییم جمعا به عدد ۱۷ خواهیم رسید. دوما میدانیم که جستجو کنندگان در گوگل در اکثر موارد تنها صفحه اول، را بررسی میکنند و تنها درصد کمی از افراد به صفحه دوم و سوم خواهند رفت. و به همین ترتیب شانس دیده شدن وب سایت هایی که در صفحات بعد از آنها هستند نیز به سمت صفر میل میکند.

با این مقدمه می‌خواهم نظر شما را به این نکته ای جلب نمایم که آنرا با سوالی مطرح خواهم کرد. سوال این است:

با توجه به وجود ۶۰۰ میلیون وب سایت در اینترنت و با وجود احتمالا صدها و یا شاید هزاران وب سایت که رقیب کسب و کار شما هستند، و با توجه به اهمیتی که بودن در صفحه اول گوگل دارد، این سوال مطرح می‌شود که:

آیا وب سایت هایی که در صفحه اول تا سوم گوگل – و یا حتی در ۱۰ صفحه اول گوگل – نیستند می‌توانند فروش داشته باشند؟

پاسخ بطور نسبتا دقیقی این است: خیر!

برای کسب و کار هایی که کسب در آمد از طریق وب سایت برای آنها مهم است، حضور در صفحه اول گوگل نقش حیاتی را ایفا می نماید. و در مقابل وب سایت هایی نیز که در نتایج جستجو وجود ندارند، معمولا بازدیدکننده و فروششان صفر و یا نزدیک به صفر است. حال سوال دوم مطرح می شود:

برای رسیدن به صفحه اول نتایج جستجو در گوگل چه باید بکنیم؟

پاسخ این است: شما برای کسب رتبه اول گوگل و یا حضور در صفحه اول گوگل و یا صفحات اول گوگل دو راه دارید: “تبلیغات در گوگل” و “سئو سایت

همانطور که از عنوان مقاله بر می آید هدف ما ارائه توضیحاتی در مورد اول یعنی “تبلیغات در گوگل” است. و “سئو سایت” را در مقالات دیگری توضیح خواهیم داد.

تبلیغات در گوگل چیست؟

تبلیغات در گوگل، دادن هزینه به گوگل است برای اینکه وب سایت شما را در نتایج جستجو در بالاترین حد ممکن نمایش دهد. معمولا هدف افراد از تبلیغات در گوگل، کسب گزینه یک گوگل است و یا اینکه دست کم در صفحه اول در بالای صفحه و یا در پایین صفحه دیده شوند و با افزایش کلیک و در نتیجه افزایش بازدید وب سایت، بتوانند فروش خود را نیز افزایش دهند.

تبلیغات در گوگل چگونه انجام می شود؟

معمولا افراد توسط متخصصین دیجیتال مارکتینگ، اقدام به خرید بسته های تبلیغات در گوگل می نمایند. گاهی نیز خود فرد مستقیما اینکار را انجام می دهد. انجام صحیح اینکار نیاز به به دانش سئو، طراحی وب، بازاریابی، تسلط به گوگل ادوردز ( که اخیرا نام خود را به گوگل ادز تغییر داده است) و همچنین امکان پرداخت ارز بین المللی با ویزا کارت و یا کارت های مشابه را دارد. در غیر اینصورت احتمال زیادی وجود دارد که هزینه های تبلیغاتی شما بدون جهت افزایش پیدا کنند. که در اینصورت در بلند مدت ضرر خواهید کرد.

بهترین تبلیغات در گوگل را از کجا پیدا کنم؟

علیرقم اینکه با جستجو در گوگل با ارائه دهندگان این خدمات آشنا خواهید شد. اما ما به شما همکاری با آژانس دیجیتال مارکتینگ زانمو را پیشنهاد می نماییم. در آژانس زانمو، علاوه بر پرداخت کمترین هزینه، شما از بهترین امکانات و سیستم های گزارش دهی بهره خواهید برد. همچنین با توجه به وجود متخصصین در این مجموعه، تبلیغات شما با کمترین هزینه برای هر کلیک انجام خواهد شد. این امر نیز باعث می شود علاوه بر اینکه شما به ازای هزینه ای که انجام داده اید، سود بیشتری را بدست آورید، خواهید توانست در آینده تبلیغات بیشتر را نیز انجام داده و روند رشد کسب و کار و افزایش فروش خود را بیشتر نمایید.

برای اطلاعات بیشتر به آدرس زیر مراجعه نمایید:

تبلیغات در گوگل

تبلیغات گوگل چگونه عمل می نماید؟

در هر جستجو، دو نوع نتیجه وجود دارد. ۱- نتایج ارگانیک یا عادی که با سئو سایت بدست می آیند. ۲- نتایج حاصل از تبلیغات در گوگل.

ترتیب نمایش نتایج تبلیغات در گوگل چگونه است؟

در هر جستجو یک مزایده نرم افزاری برگزار می شود. در این مزایده با توجه به نمره کیفیت تبلیغ برای هر وب سایت دارد و همچنین مبلغی که هر وب سایت برای هزینه هر کلیک اعلام نموده است، موارد به ترتیب به نمایش در خواهند آمد.

چه زمانی از اکانت تبلیغاتی گوگل، هزینه کم خواهد شد؟

چنانچه تبلیغ شما دیده شود ولی روی آن کلیک نشود، شما هیچ هزینه ای پرداخت نخواهید کرد. و این یکی از مزیت های تبلیغات در گوگل و تبلیغات کلیکی می باشد. اما چنانچه جستجو کننده، تبلیغ شما را متبط با جستجوی خویش بیابد و روی آن کلیک نماید، آنگاه بر اساس تنظیمات انجام شده، هزینه ای از اکانت شما کسر خواهد شد.

چگونه هزینه هر کلیک در تبلیغات گوگل محاسبه می شود؟

هزینه هر کلیک در کل به دو روش محاسبه می شود. در حالت اول، متخصص بازاریابی و تبلیغات در گوگل، با دانش و تجربه خود، و همچنین با توجه به بودجه و هدف شما، و نیز با توجه به تنظیماتی که سایر رقبا انجام می دهند، هزینه را بصورت دستی تنظیم می نماید. گاها نیاز است که اینکار چندین بار انجام شود. در حالت دوم نیز، شما یکسری اختیارات به موتور تبلیغاتی گوگل ادز (گوگل ادوردز) میدهید، و گوگل خود اقدام به افزایش و کاهش هزینه های خواهد نمود. قطعا مورد اول به صرفه تر خواهد بود. البته تنها به شرطی که توسط کارشناسی متخصص این امر انجام شود.

در حال حاضر هزینه های تبلیغات در گوگل چقدر است؟ از کجا تبلیغات در گوگل را ارزان خریداری کنم؟

برای مشاهده هزینه های تبلیغات در گوگل از آژانس دیجیتال مارکتینگ زانمو،  به لینک زیر مراجعه نمایید، یکی از بسته ها را انتخاب کرده و مراحل را تکمیل نمایید تا تبلیغ شما راه اندازی شود:

هزینه تبلیغات ارزان در گوگل

چقدر زمان برای راه اندازی تبلیغات در گوگل مورد نیاز است؟

معمولا در کمتر از یک ساعت اینکار انجام می شود. ولی در مواردی گوگل زمان بیشتری را برای تایید یک تبلیغ در نظر می گیرد. همچنین برخی از تبلیغات نیز اگر با قوانین گوگل تضاد داشته باشند، یا اکران نمی شوند و یا اکران آنها نیازمند انجام کارهای ثانویه خواهد بود. در هر صورت متخصصین آژانس زانمو در این موارد شما را کاملا راهنمایی خواهند نمود.

سخن پایانی

برای رشد کسب و کار های اینترنتی که بر پایه وب سایت کسب در آمد دارند. دو را وجود دارد که سریعترین آن انجام تبلیغات در گوگل است. پیشنهاد ما همواره این است که پس از مشورت با متخصصین ما، یکی از بسته ها را انتخاب و تست نمایید. پس از آن نتایج بدست آمده را آنالیز نمایید و ببینید که با توجه به هزینه ای که پرداخت کرده اید، چه چیزی بدست آورده اید. چند نفر با کسب و کار شما برای اولین بار آشنا شدند؟ چقدر افزایش فروش داشته اید؟ آیا سیاست های قیمت گذاری و برندینگ شما مناسب بوده اند؟ و … در نتیجه شما علاوه بر اینکه فروش خدمات و محصولات خود را افزایش داده اید. خواهید توانست نسبت به جایگاه برند خود و نقاط قوت و ضعف آن نیز اطلاعات ارزشمند زیادی را کسب نمایید.

برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

21 نکته طلائی در طراحی فروشگاه اینترنتی پر فروش

۲۱ نکته طلائی در طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای و پر فروش

اگر کسب و کار شما محصولات فیزیکی را می‌فروشد که اغلب نیز نیاز به لمس کردن دارند، بنابراین باید یک فروشگاه اینترنتی قدرتمند داشته باشید. اما با توجه به فضای…

ادامه مطلب
نکات مهم آموزشی در طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای

نکات مهم در طراحی فروشگاه اینترنتی یا سفارش طراحی سایت حرفه‌ای فروشگاهی

در این مقاله سعی داریم تا به نکات مهم در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی و نکات فنی در خصوص جزئیات ظاهری و فنی طراحی یک فروشگاه اینترنتی موفق بپردازیم. در نظر گرفتن…

ادامه مطلب
به گوگل کمک کنید محتوای سایت را پیدا کند

به گوگل کمک کنید محتوای سایت شما را پیدا کند

این مجموعه از آموزش ها درباره موضوع پر طرفدار سئو سایت و برای افزایش آگاهی افرادی که علاقمند به کسب اطلاعات مقدماتی و نسبتا جامعی در مورد سئو سایت هستند می باشد.…

ادامه مطلب

اولین دیدگاه را بنویسید